Ania

Odkąd pamiętam, zawsze interesowałam się geografią i podróżami. Moją ulubioną formą spędzania wolnego czasu w czasach dzieciństwa było szukanie różnych małych miasteczek na mapie Polski. W IV Liceum im. H. Sienkiewicza mój ulubiony przedmiot to geografia, a swoje zainteresowania geografią i turystyką kontynuowałam w Studium Turystycznym na Ziemi Kłodzkiej. W branży turystycznej pracuję ponad 30 lat. Wykorzystywałam zdobytą wiedzę teoretyczną, pracując w częstochowskim ORBISIE, gdzie odpowiadałam za organizację licznych wycieczek krajowych dla szkół, zakładów pracy, stowarzyszeń i innych instytucji. W krótkim czasie stałam się specjalistką od sprzedaży biletów autokarowych po całej Europie (od Hiszpanii po Skandynawię), biletów promowych, ubezpieczeń turystycznych, a także wczasów w Polsce.

Kolejnym etapem mojej kariery było zatrudnienie w firmie Travel Time, gdzie poszerzyłam swoje doświadczenie o turystykę zagraniczną, wyszukując dla klientów wyjątkowe miejsca na wakacyjny wypoczynek i spełnienie marzeń. Aktualnie, pracując w ORBITUR, szczególnie lubię doradzać naszym klientom w wyborze wycieczek objazdowych po całym świecie, podczas których mogą odkrywać piękne miejsca. Moje zainteresowania to oczywiście podróże, zwiedzanie, poznawanie nowych krajów. Uwielbiam również jazdę na rowerze, i od kilku lat organizuję dla grupy przyjaciół kilkudniowe wyprawy rowerowe z sakwami. Mój ulubiony region w Polsce, odkryty podczas tych rowerowych eskapad, to magiczne Podlasie. Ponadto, lubię poczytać biografie znanych osób i pooglądać mecze siatkówki. Moje życie to nieustająca podróż, pełna fascynujących miejsc i inspirujących spotkań.

Tadeusz

Jestem absolwentem Politechniki Częstochowskiej, inżynierem z zamiłowania, ale zawsze sercem oddanym pasji do turystyki. Moją karierę rozpocząłem w częstochowskim Orbisie, gdzie najpierw zajmowałem się transportem, a w miarę upływu lat przechodziłem przez różne etapy, skupiając się kolejno na turystyce krajowej i zagranicznej. Podróżowanie to dla mnie nie tylko praca, ale prawdziwa przygoda. Uwielbiam zagłębiać się w obyczaje, religie i kulinarne tradycje odległych miejsc. Moje zainteresowania są zróżnicowane, ale szczególnie miejsce zajmuje w nich siatkówką. Odnalazłem się także w fascynującym świecie giełdy, gdzie psychologia i gra są kluczowe.

W chwilach wolnych od obowiązków zawodowych, delektuję się spacerami z moją ukochaną pupilką, Balbinką. To urocze stworzenie, które znalazłem w schronisku, okazało się być jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Podczas mojej długiej pracy w biurze podróży zawsze pełniłem rolę twórcy marzeń, wysyłając klientów w najpiękniejsze zakątki świata.

Byłem odpowiedzialny za sprzedawanie marzeń, otwierając przed nimi drzwi do odkrywania malowniczych plaż, spacerów wzdłuż mórz i oceanów, rozkoszowania się romantycznymi zachodami słońca oraz zwiedzania najważniejszych zabytków. Każda podróż to dla mnie nie tylko praca, ale także okazja do tworzenia niezapomnianych wspomnień i wzbogacania życiowych historii moich klientów.